VIENKĀRŠI IZRĀDĪT IEJŪTĪBU PDF Drukāt E-pasts
Autors VIENKĀRŠI IZRĀDĪT IEJŪTĪBU   

Viena no lietām, kura mūsdienu tirgus vidē ir par maz, ir iejūtība. To varētu definēt kā spēju "uzskaņoties" uz viena viļņa ar to vajadzībām, kas mūsu dzīvēs ienāk ik dienas. Mēs ļoti viegli varam attālināties no tiem, ar kuriem vajadzētu būt tuvumā, vienkārši tos "izslēdzot". Bet iejūtība var būt kritiski svarīga gan biznesa, gan personīgajās attiecībās. Tās izrādīšana var būtiski mainīt mūsu attiecības ikdienā.

Lai nu kā, jūtīgums nav tikai mūsu sarunu tonis un kvalitāte. Tas prasa arī ziedot būtisku laika daudzumu citu vajadzībām. Tas ietver aktīvu klausīšanos un atbildes reakciju veidā, kas parāda, ka mums rūp cilvēku vajadzības un mēs stādām tās augstāk par savējām.

Attiecības ir pilnīgas, jēgpilnas dzīves būtiska sastāvdaļa. Kad biju mazs puika, vienīgās attiecības man bija ar manu ģimeni. 10 gadus es biju vienīgais bērns un netiku piedzīvojis, kā var izveidoties spēcīgas, pozitīvas attiecības. Sapratne par ilgstošu attiecību veidošanos man atnāca, kad manā dzīvē ienāca Jēzus Kristus, mans Glābējs un Kungs. Tas notika pēc tam, kad biju divreiz šķīries un palaidis garām daudzas draudzēšanās iespējas. Kad mēs visu paturam sevī, mēs sevi liekam pirmajā vietā, un tas notiek uz attiecību rēķina.

Daudz ir rakstīts par klausīšanās "mākslu". Bet neviens to nav labāk parādījis kā Jēzus Kristus. Viņš demonstrēja klausīšanās būtību sirdī jeb klausīšanās "Sirdi". Viņš spēja sajust gan cilvēku pūļa, gan katra atsevišķi vajadzības, kad Viņš veica brīnumus un mācīja klausītājiem, kas vēlas klausīties, kā viņiem varētu būt mūžīgas attiecības ar Dievu.

Arī mēs varam attīstīt "dzirdošu" sirdi, bet tas kaut ko maksā. To nevar kā jaucējkrānu atvērt vai aizvērt. Mums ir jārēķinās ar apstākļiem, kādus Kungs izveidojis mums apkārt, tajā pat laikā esot saskaņā ar Viņa plāniem mūsu dzīvēm. Tas nav viegli, bet Dieva spēkā iespējams.

Efeziešiem 4:22-24, apustulis Pāvils izskaidro tiem, kas izvēlējušies sekot Kristum: "... līdz ar agrākās dzīves veidu jums jāatmet vecais cilvēks, kas savu kārību pievilts iet bojā, un jāatjaunojas savā sirdsprātā un jāapģērbj jaunais cilvēks, kas radīts pēc Dieva patiesā taisnībā un svētumā." Es ticu, ka tas ir vienīgais veids, kā patiesi atklāt un iemācīties, kā būt jutīgiem pret citu vajadzībām.

Lai iemācītos sajust citu vajadzības, mums nav jāapmeklē speciāli kursi.. Tas, kas ir nepieciešams, ir izmainīta sirds kopā ar sapratni, kā mīlēt citus, pat ja viņi nav mīlami. Tas ir tas, kā Jēzus mīlēja un kā Dievs, mūsu Debesu Tēvs, mīl mūs. Viņš klausās mūsu vajadzības, kuras ļauj Jēzum vadīt mūs uz vienīgo ceļu, kurš ved uz mieru un laimi.

Spēja just, pirmkārt, rodas no "uzskaņošanās" uz Dieva "viļņa". Kad mēs to izdarām, Viņš uzsāk mūsu siržu pārmaiņas procesu, kas ilgst visas dzīves garumā un mūs padara arvien vairāk līdzīgus Viņam. "Es jums lieku pie sirds, brāļi, Dieva žēlsirdības vārdā nodot sevi pašus par dzīvu, svētu Dievam patīkamu upuri, tā lai ir jūsu garīgā kalpošana. Un netopiet šai pasaulei līdzīgi, bet pārvērtieties, atjaunodamies savā garā, lai pareizi saprastu, kas ir Dieva griba: to, kas ir labs, tīkams un pilnīgs." (Romiešiem 12:1-2).

@2019 Džims Lenglijs raksta jau vairāk kā 30 gadus, strādājot kā veselības apdrošināšanas aģents. Pēdējos gados viņa aizraušanās ar rakstīšanu pievērsusies viņa attiecībām ar Dievu. Viņa mērķis ir iedrošināt citus tuvoties. Džims ir ilggadējs CBMC biedrs un 2014. gadā sāka rakstīt "Fourth Quarter Strategies".


Jautājumi pārdomām/diskusijai:

1. Kāda ir jūsu pieredze ar iejūtību darba vietā? Kā jūs aprakstītu iejūtību, kā tā izskatās, kad tiek patiesi pausta?


2.  Kā jūs raksturotu sevi attiecībā uz spēju izrādīt iejūtību pret citiem?

 

3. Kāds ir labums no tā, ka esam iejūtīgi un to izrādām attieksmē pret citiem? Paskaidrojiet savu atbildi.

 

4. Vai domājat, ka Jēzus Kristus ir labs iejūtīguma piemērs? Kāpēc jā vai nē?

 

Piezīme: Ja jums ir Bībele un jūs vēlaties lasīt vairāk par šo tēmu, lasiet :

Psalmi 34:11-16; Filipiešiem 2:3-4; Kolosiešiem 3:5-10; Ebrejiem 4:14-16; Pētera 1. 3:8-9.

 

Lai reģistrētos uz regulāru Pirmdienas mannas saņemšanu sūtiet pieteikumu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

CBMC – LATVIJA: Dainis Šmits, prezidents (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )

Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2014 / www.cbmc.lv

CBMC INTERNATIONAL: Jim Firnstahl, President

2850 N. Swan Road, Suite 160
▪ Tucson, Arizona 85712 ▪ U.S.A.

TEL.: 520-334-1114 ▪ E-MAIL: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Web site: www.cbmcint.org Please direct any requests or change of address to: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

 

Valters ir atnācisuz baznīcu

Rūdolfs ir atnācis uz baznīcu

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 20 decembris 2019 02:23
 

Nākošā tiešraide:

svētdien, plkst. 11:00

Tuvākie pasākumi

Sv Jūl 14 @11:00 -
Dievkalpojums
Sv Jūl 21 @11:00 -
Dievkalpojums

Apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 665 viesi 

mūs atrast

Platā iela 13, Ventspils, Latvija, LV-3601

Kancelejas darba laiki

T. 10.00-18.00 P.9.00-17.00

Iespēja ziedot

Tev ir iespēja piedalīties draudzes darbā, ziedojot tam savus finansu līdzekļus.

lasi vairāk