VIENA LIETA, KO MĒS VISI VARAM LIETOT JAUNAJĀ GADĀ PDF Drukāt E-pasts
Autors VIENA LIETA, KO MĒS VISI VARAM LIETOT JAUNAJĀ GADĀ   

Visā pasaulē pulksteņi un kalendāri atskaita laiku līdz tuvojošām gada beigām. Nākamnedēļ šajā laikā mēs būsim jau iegājuši nākamajā gadā, vienalga, vai ar laba vēlējumiem, vai nosakot "Labi, ka beidzies!". Katrs jauns gads nāk ar iespēju sākt visu no jauna. Ja pagājušais gads bijis veiksmīgs, tad ir iespēja turpināt, balstoties uz tiem. Ja nē, varam pieņemt lēmumu izlabot to, kas nav izdevies.

Tā kā katrs jaunais gads mums dod tikai vienu šāvienu, tad parasti mēs raugāmies, kā šo "jaunumu" maksimizēt un atskatījušies pagātnē, ievelkam dziļu elpu un tad metamies iekšā tajā, ko piedāvā nākamais gads. Ar šādu domu, kas būtu vissvarīgākais, ko vēlaties sasniegt nākamā gada laikā? Vairāk nopelnīt? Iegūt sen kāroto un gaidīto paaugstinājumu? Nomainīt darbu?

Viena no lietām, ko daudzi no mums, iespējams, neiekļautu šajā sarakstā, ir miers. Nevis pasaulīgais miers, jo tas ne visai daudz pakļaujas mūsu kontrolei. Dzīvojot pasaulē, kas piepildīta ar kņadu un jucekli, nešķiet, ka drīzumā kas varētu mainīties. Bet, esot tā visa vidū, vai ir iespējams iegūt iekšējo mieru, ka ārējie apstākļi mūs neiespaido?

To meklējot, daži vēršas pie garīgajām alternatīvām, tādām kā meditācija vai misticisms, lai kultivētu iekšējo, garīgo glābiņu, nobloķējot ārējo pasauli. Par šo tēmu ir izdotas daudzas grāmatas, interneta lapas un kursi tiem, kuri izvēlas šādu opciju. Kādā mērā tas var palīdzēt.

Tomēr, ir viens, ar laiku pārbaudīts miera avots, caur kuru miljoniem cilvēku cauri gadsimtiem ir atraduši sasaisti garīgajai un fiziskajai pasaulei, kurā dzīvo. Lūk, daži no daudzajiem miera apsolījumiem, kurus varam atrast Bībelē:

Miers caur Jēzu Kristu. Rakstos Jēzus tiek saukts par "Miera valdnieku" (Jesajas 9:5). Tuvojoties Savas zemes kalpošanas laika noslēgumam, Jēzus apsola dot tādu mieru, kāds iepriekš nav pieredzēts. "Mieru Es jums atstāju, Savu mieru Es jums dodu; ne kā pasaule dod, Es jums dodu. Jūsu sirdis lai neiztrūkstas un neizbīstas" (Jāņa 14:27).

Miers, kas pārspēj cilvēkiem iedomājamo. Dažkārt šķiet, ka ikdienas izaicinājumiem un grūtībām nav risinājuma. Kā lai mēs izjūtam mieru, saskaroties ar šādiem sarežģītiem laikiem? Apustulis Pāvils, kuram grūtības nebija svešas, Jēzus sekotājiem piedāvāja šādu drošinājumu: "Nezūdaities nemaz, bet jūsu lūgumi lai nāk zināmi Dieva priekšā ar pateicību ikvienā pielūgšanā un lūgšanā. Un Dieva miers, kas ir augstāks par visu saprašanu, pasargās jūsu sirdis un jūsu domas Kristū Jēzū" (Filipiešiem 4:6-7).

Miers pārbaudījumu laikā. Bieži vien mēs atgūstam mieru tad, kad sarežģījumi ir beigušies. Bet Jēzus Saviem sekotājiem apsolīja, ka viņi varēs baudīt mieru arī to laikā. "To visu Es esmu runājis uz jums, lai jums miers būtu Manī. Pasaulē jums ir bēdas; bet turiet drošu prātu, Es pasauli esmu uzvarējis!" (Jāņa 16:33).

Miers: apsolījums un arī pavēle. Tiem, kuri apliecina ticību Kristum ir teikts, ne tikai ticēt miera solījumiem, bet arī saskaņā ar tiem rīkoties. "Bet Kristus miers lai valda jūsu sirdīs, jo tam jūs esat aicināti kā viena miesa; esiet pateicīgi" (Kolosiešiem 3:15).

@2019. Roberts Dž. Tamasi ir autors grāmatām Business at Its Best: Timeless Wisdom from Proverbs for Today’s Workplace; Tufting Legacies; un līdzautors, kopā ar David A. Stoddard, The Heart of Mentoring, un rediģējis daudzas citas t. sk. Mike Landry sarakstīto Advancing Through Adversity. Roberta tīkla lapa ir www.bobtamasy-readywriterink.com, un katru otro nedēļu publikācija blogā: www.bobtamasy.blogspot.com


Jautājumi pārdomām/diskusijai:

1. Kā jūs raksturotu "mieru"? Kā tas izskatās vai kādas ir sajūtas, kad piedzīvojat mieru savā dzīvē, pat ja īslaicīgi?


2.  Vai, pēc jūsu domām, šodien miers ir tik grūti sasniedzama kvalitāte? Vai domājat, ka cerība uz patiesu iekšējo mieru, kas ir pārāks par visiem ārējiem apstākļiem, ir reāla? Kāpēc jā vai nē?

 

3. Vai esat kādreiz piedzīvojuši neierastu iekšēju mieru, neskatoties uz ekstrēmi sarežģītiem ārējiem pārbaudījumiem jūsu dzīvē? Ja jā, aprakstiet, kā tas jums bija?

 

4. Vai ideja par miera sajūtu darba vidē atšķiras no tā miera, kas var tikt piedzīvots personīgajā dzīvē, neskatoties uz darba pienākumiem un atbildību? Paskaidrojiet savu atbildi.

 

Piezīme: Ja jums ir Bībele un jūs vēlaties lasīt vairāk par šo tēmu, lasiet :

Psalmi 23:1-6, 29:10-11; Jāņa 20:21; Romiešiem 15:13; Galatiešiem 5:22-23; Efeziešiem 2:11-18.

 

Lai reģistrētos uz regulāru Pirmdienas mannas saņemšanu sūtiet pieteikumu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

CBMC – LATVIJA: Dainis Šmits, prezidents (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )

Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2014 / www.cbmc.lv

CBMC INTERNATIONAL: Jim Firnstahl, President

2850 N. Swan Road, Suite 160
▪ Tucson, Arizona 85712 ▪ U.S.A.

TEL.: 520-334-1114 ▪ E-MAIL: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Web site: www.cbmcint.org Please direct any requests or change of address to: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

 

Valters ir atnācisuz baznīcu

Rūdolfs ir atnācis uz baznīcu

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 30 decembris 2019 17:03
 

Tiešraide

 

Tuvākie pasākumi

Sv Jūl 14 @11:00 -
Dievkalpojums
Sv Jūl 21 @11:00 -
Dievkalpojums

Apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 285 viesi 

mūs atrast

Platā iela 13, Ventspils, Latvija, LV-3601

Kancelejas darba laiki

T. 10.00-18.00 P.9.00-17.00

Iespēja ziedot

Tev ir iespēja piedalīties draudzes darbā, ziedojot tam savus finansu līdzekļus.

lasi vairāk