ATGŪTIES GAN BIZNESĀ, GAN DZĪVĒ PDF Drukāt E-pasts
Autors ATGŪTIES GAN BIZNESĀ, GAN DZĪVĒ   

Esmu spēlējis golfu kopš 19 gadu vecuma un joprojām atceros, kā pievienojos saviem koledžas draugiem pirmo deviņu bedrīšu izspēlē bez jebkādas iepriekšējas instruktāžas. Neskatoties uz to, ka mans pirmais mēģinājums bija vājš, āķis bija lūpā un tajā vasarā nopietni nodevos spēlei.

Viens no lielākajiem izaicinājumiem golfā ir spēja "atgūties", kad esi iztērējis vairāk sitienus nekā paredzēts iepriekšējai bedrītei. Iesist bumbiņu bedrītē ar tai noteikto sitienu skaitu ir kritiski svarīgi visas izspēles laikā. Tagad, spēlējot golfu, man šādas situācijas, kad ir "jātiek atpakaļ", gadās arvien vairāk un ne uzreiz, bet pēc vairākām izspēlēm, jo mana spēlētprasme ar gadiem ir pasliktinājusies. Bet es joprojām mīlu šo spēli, "atpakaļ tikšana" joprojām man izraisa pacilātības sajūtu.

Protams, spējai atgūties nav nozīme tikai golfā. Mēs visi to esam atklājuši gan darbā, gan citās dzīves sfērās. Vairāk nekā 30 pagājušo gadu laikā esmu piedzīvojis daudzus gadījumus, kad bija jāatgūstas no kādas likstas. Un vienmēr, dažreiz krietni vēlāk, esmu mācījies, ka katrs no šiem gadījumiem var būt nozīmīgs, lai mācītos, kā pastāvēt.

Bieži vien mēs neesam darījuši neko tādu, lai būtu pelnījuši izaicinošos apkārtējos apstākļus. Golfā - dažkārt golfa bumbiņa vienkārši neveiksmīgi atlec no zemes un iekrīt ūdens šķērslī, smilšu vannā vai kādā citā sarežģītā vietā. Tas pats ir patiess attiecībā uz darbu. Mēs varam būt izdarījuši visu, ko vajadzēja un tomēr nenoslēgt tik nepieciešamo darījumu. Ilgi gaidītais paaugstinājums tiek citam. Mūsu ilgas stundas izstrādātais piedāvājums netiek uzņemts ar cerēto entuziasmu. Kā lai mēs uz to reaģējam? Mēs varam padoties. Mēs varam ieslīgt sevis žēlošanā. Vai arī mēs varam izvēlēties atgūties, apņemties neļaut neveiksmei mūs pārvarēt.

Jēzus sekotāji gāja cauri daudziem pārbaudījumiem un daudzi no viņiem mira kā mocekļi, tomēr līdz pēdējam elpas vilcienam paliekot uzticīgi Kristum. Viņi zināja, kā "atgūties". Patiesībā Jēzus viņus brīdināja, ka tā būs. Īsu brīdi pirms sišanas krustā, Viņš Saviem sekotājiem teica: "Kad pasaule jūs ienīst, ziniet, viņa Mani papriekš ir ienīdusi. Ja jūs būtu no pasaules, pasaule mīlētu tos, kas viņai pieder. Bet, tā kā jūs neesat no pasaules, bet Es jūs esmu izredzējis no pasaules, tad pasaule jūs ienīst. Atcerieties Manus vārdus, ko Es jums sacīju: kalps nav lielāks par savu kungu. Ja viņi Mani vajājuši, viņi vajās arī jūs. Ja viņi Manus vārdus ir turējuši, viņi turēs arī jūsējos" (Jāņa 15:18-20).

Šis ir viens no iemesliem, kādēļ divas Rakstu vietas koncentrējas uz to, kā mums jāizturas pret izaicinājumiem un pārbaudījumiem, kas stājas mūsu ceļā. Romiešiem 5:3-5 apustulis Pāvils rakstīja: "Bet ne vien par to: mēs teicam sevi laimīgus arī savās ciešanās, zinādami, ka ciešanas rada izturību, izturība - pastāvību, pastāvība - cerību, bet cerība nepamet kaunā, jo mūsu sirdīs izlieta Dieva mīlestība ar Svēto Garu, kas mums dots." Tikpat labi viņa teiktais varētu skanēt: "Kad nāk grūti laiki, esi gatavs atgūties."

Cits apustulis, Jēkabs, piedāvā līdzīgu padomu: "Turiet, mani brāļi, to par lielu prieku, ka jūs krītat dažādās kārdināšanās, zinādami, ka jūsu ticības pārbaudīšana rada izturību. Bet izturība lai parādās darbā līdz galam, ka jūs būtu pilnīgi caurcaurim un jums nebūtu nekāda trūkuma" (Jēkaba 1:2-4).

Dievs neliek obligāti kļūt par mocekli, bet meklē uzticamus sekotājus, kuri liek Viņu un citus pirms savām vajadzībām. Viņš vēlas, lai mēs atgūstamies, vienalga, ko uz mums mestu mūsu garīgais ienaidnieks, un paliktu uzticīgi līdz pat beigām. Viņš vēlas, lai mūsu uzvara būtu pilnīga. Atgūšanās, vienalga, golfa laukumā vai darbā, var būt viens no lielākajiem priekiem!

@2020 Džims Lenglijs raksta jau vairāk kā 30 gadus, strādājot kā veselības apdrošināšanas aģents. Pēdējos gados viņa aizraušanās ar rakstīšanu pievērsusies viņa attiecībām ar Dievu. Viņa mērķis ir iedrošināt citus tuvoties. Džims ir ilggadējs CBMC biedrs un 2014. gadā sāka rakstīt "Fourth Quarter Strategies".

 

Jautājumi pārdomām/diskusijai:

1. Vai varat attiecināt šo "atgūšanās" ideju golfā arī uz sevi? Pat ja nespēlējat golfu, iespējams, varat saprast, jo līdzīgi var būt arī citos sacensību veidos vai pat kādā profesionālajā neveiksmē, ko gadījies piedzīvot. Kā jums izdevās atgūties no nelabvēlīgajiem apstākļiem?

 

2.  Kādi faktori varētu ietekmēt spēju atgūties no pārbaudījumiem un likstām?

 

3. Kā jūs domājat, vai Jēzus Kristus sekotājiem būtu jābūt gataviem uz izaicinošiem apstākļiem darbā un personīgajā dzīvē? Kāpēc jā vai nē?

 

4. Lai arī nelietojot terminu "atgūties", vienā no Bībeles citātiem teikts: "Turiet, mani brāļi, to par lielu prieku, ka jūs krītat dažādās kārdināšanās." Vai tas nešķiet kā dīvains padoms? Kā lai  mēs "priecājamies", kad sastopamies ar grūtībām?

 

Piezīme: Ja jums ir Bībele un jūs vēlaties lasīt vairāk par šo tēmu, lasiet :

Jāņa 16:32-33; 1.Korintiešiem 4:10-13; 2.Korintiešiem 4:7-12; Romiešiem 8:35-39.

 

Lai reģistrētos uz regulāru Pirmdienas mannas saņemšanu sūtiet pieteikumu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

CBMC – LATVIJA: Dainis Šmits, prezidents (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )

Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2014 / www.cbmc.lv

CBMC INTERNATIONAL: Jim Firnstahl, President

2850 N. Swan Road, Suite 160
▪ Tucson, Arizona 85712 ▪ U.S.A.

TEL.: 520-334-1114 ▪ E-MAIL: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Web site: www.cbmcint.org Please direct any requests or change of address to: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 24 marts 2020 00:45
 

Nākošā tiešraide:

svētdien, plkst. 11:00

Tuvākie pasākumi

Sv Jūl 14 @11:00 -
Dievkalpojums
Sv Jūl 21 @11:00 -
Dievkalpojums

Apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 385 viesi 

mūs atrast

Platā iela 13, Ventspils, Latvija, LV-3601

Kancelejas darba laiki

T. 10.00-18.00 P.9.00-17.00

Iespēja ziedot

Tev ir iespēja piedalīties draudzes darbā, ziedojot tam savus finansu līdzekļus.

lasi vairāk