"REDZI, ES ESMU ŠE, SŪTI MANI!" PDF Drukāt E-pasts
Autors "REDZI, ES ESMU ŠE, SŪTI MANI!"   

Vai esat kādreiz veikuši brīvprātīgā darbu? Daudzi no mums domā, ka vienīgais, uz ko esam spējīgi, tas ir regulārais darbs un tā pienākumu izpilde. Tomēr katru nedēļu miljoniem cilvēku veic brīvprātīgo darbu, daudzos un dažādos veidos. Ja tā nebūtu, daudzas svarīgas lietas netiktu realizētas vispār.

Brīvprātīgie sniedz svarīgus pakalpojumus, piemēram, palīdzot skolotājiem skolās; palīdzot tiem cilvēkiem, kas slimības vai invaliditātes dēļ nespēj atstāt savas mājas; palīdzot bērnu namos; uzņemot bērnus audžuģimenēs; atbalstot starptautiskas palīdzības organizācijas; palīdzot apmierināt nabadzīgo vajadzības; piedaloties īstermiņa misijas ceļojumos; reaģējot uz dabas katastrofām; dodot padomus kā jauniem, tā veciem; palīdzot aprūpēt ievainotus un apdraudētus dzīvniekus. Labdarības organizācijas, kā, piemēram, Pestīšanas armiju, veido tieši brīvprātīgie.

Pirms vairākiem gadiem, pēc atvērtas sirds operācijas piedzīvošanas, es kā brīvprātīgais slimnīcā apciemoju pacientus, kuri bija izgājuši cauri līdzīgām procedūrām, lai sniegtu uzmundrinājumu, dalītos ar savu pieredzi un dotu savus padomus, lai palīdzētu viņu atlabšanas procesā. Man tas sniedza gandarījumu, īpaši tāpēc, ka es varēju iejusties viņu ādā un es zināju, cik daudz tādas vizītes būtu man nozīmējušas.

Tiem, kas seko Jēzum Kristum, brīvprātīgais darbs ir privilēģija. Vecajā Derībā mēs varam rast piemēru, kā kāds saprata to, cik svarīgi ir būt brīvprātīgajam. Jesajas 6:8 varam lasīt: "Un es dzirdēju Tā Kunga balsi sakām: "Ko lai Es sūtu? Kas būs mūsu vēstnesis?" Tad es atbildēju: "Redzi, es esmu še, sūti mani!"" Dievs pieņēma viņa piedāvājumu un Jesaja kļuva par spēcīgu tā Kunga vārdu nesēju, aicinot cilvēkus nožēlot grēkus un piedāvājot garīgu drošību tiem, kas lūkoja iepazītu Dievu tuvāk.

Jebkurš, kurš ir bijis saistīts ar CBMC, saprot, ka tā lielā mērā paļaujas uz brīvprātīgajiem darbiniekiem. Tā sastāv no biznesa un profesionālās pasaules cilvēkiem, kas no brīvas gribas ir gatavi dot savu laiku, enerģiju un resursus, lai palīdzētu citiem ar ne tikai darba pienākumiem un izaicinājumiem, bet arī, lai palīdzētu viņiem atklāt, kā bibliskās patiesības un mācības strādā ikdienas dzīvē un darbā.

CBMC atbalsta konceptu "Darba vides vēstnieki" - cilvēki, kas redz savu darbu ne tikai kā veidu gūt iztikas līdzekļus, bet arī kā iespēju pārstāvēt Jēzu Kristu ikvienam, ko sastop. "Tā mēs nākam, Kristus sūtīti, un pamācām, it kā Dievs runātu caur mums. Mēs lūdzam Kristus Vārdā: ļaujieties salīdzināties ar Dievu" (2. Korintiešiem 5:20). Tas ir kā Jesajam paziņot: "Redzi, es esmu še, sūti mani!"

Kur vēstniekiem ir jāiet? Labās vēstis par Jēzu Kristu nav limitētas tikai noteiktai cilvēku grupai vai sabiedrības slānim. Tās būtu rūpīgā un ticīgā veidā jāsludina ikvienā kontinentā, ikvienā valstī, pilsētā un ciemā. "Un Viņš tiem sacīja: "Eita pa visu pasauli un pasludiniet evaņģēliju visai radībai"" (Marka 16:15).

Kam mums jākalpo? Darba vietās visapkārt pasaulei ir cilvēki, kuriem nepieciešams sadzirdēt Kristus, dzīvi pārveidojošo, vēsti. Šī procesa laikā mums ir jākalpo kā vēstnešiem - Viņa brīvprātīgajiem pārstāvjiem. "Tāpēc eita un darait par mācekļiem visas tautas, tās kristīdami Tēva, Dēla un Svētā Gara Vārdā" (Mateja 28:19).

Kas mums jādara? Misija ir ne tikai vienkārši nodot informāciju, bet arī palīdzēt cilvēkiem saprast, ko tas nozīmē, sekot Kristum, piekopt un paklausīt tam, ko Viņš mācījis. "...tās mācīdami turēt visu, ko Es jums esmu pavēlējis.. ." (Mateja 28:19-20).

@2019. Roberts Dž. Tamasi ir autors grāmatām Business at Its Best: Timeless Wisdom from Proverbs for Today’s Workplace; Tufting Legacies; un līdzautors, kopā ar David A. Stoddard, The Heart of Mentoring, un rediģējis daudzas citas t. sk. Mike Landry sarakstīto Advancing Through Adversity. Roberta tīkla lapa ir www.bobtamasy-readywriterink.com, un katru otro nedēļu publikācija blogā: www.bobtamasy.blogspot.com


Jautājumi pārdomām/diskusijai:

1. Cik daudz jūs esat strādājis kā brīvprātīgais, ja vispār? Ko tas jums nozīmēja - un tiem, kuriem palīdzējāt?


2.  Ja esat bijis jebkādā veidā iesaistīts CBMC, kā jums liekas, cik liels iespaids tās darbībā ir brīvprātīgajiem?

 

3. Ko jūs domājat par ideju, kalpot kā Jēzus Kristus vēstniekam jūsu darbā, vietā kur tas atrodas vai arī ceļojot uz citām vietām? Vai tas ir tāds "brīvprātīgais" darbs, kurā jūs vēlētos piedalīties?


4. Kā Jēzus Kristus sekotāji varētu būt efektīvi reprezentējot Viņu un Labo Vēsti, tajā pat laikā esot arī uzcītīgi, pildot darba pienākumus?


Piezīme: Ja jums ir Bībele un jūs vēlaties lasīt vairāk par šo tēmu, lasiet :

Kolosiešiem 3:23-24; Galatiešiem 2:20; Filipiešiem 4:8-9; 2. Timotejam 2:2

 

 

Lai reģistrētos uz regulāru Pirmdienas mannas saņemšanu sūtiet pieteikumu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

CBMC – LATVIJA: Dainis Šmits, prezidents (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )

Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2014 / www.cbmc.lv

CBMC INTERNATIONAL: Jim Firnstahl, President

2850 N. Swan Road, Suite 160
▪ Tucson, Arizona 85712 ▪ U.S.A.

TEL.: 520-334-1114 ▪ E-MAIL: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Web site: www.cbmcint.org Please direct any requests or change of address to: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 19 marts 2019 01:36
 

Nākošā tiešraide

svētdien plkst. 11:00

Tuvākie pasākumi

Sv Mai 26 @11:00 - 12:30
Dievkalpojums
Sv Mai 26 @18:45 -
Basketbols
Pir Mai 27 @10:00 - 11:00
Rīta lūgšana
Ot Mai 28 @18:30 -
Jauniešu vakari "SEKO"
Tr Mai 29 @14:00 -
mācītāja P.Tervita pieņemšanas laiks
Tr Mai 29 @17:00 -
Sieviešu Bībeles studijas
Cet Mai 30 @19:00 -
Kora mēģinājums
Sv Jūn 02 @11:00 - 12:30
Dievkalpojums

mūs atrast

Platā iela 13, Ventspils, Latvija, LV-3601

Kancelejas darba laiki

O. 10.00-13.00, T. 10.00-18.00 P.9.00-17.00

Mācītāja pieņemšanas laiks

T. 14.00 - 18.00

Iespēja ziedot

Tev ir iespēja piedalīties draudzes darbā, ziedojot tam savus finansu līdzekļus.

lasi vairāk