INTEGRITĀTE: BŪT VIENAM, VESELAM PDF Drukāt E-pasts
Autors INTEGRITĀTE: BŪT VIENAM, VESELAM   

Pagājis laiks, kopš rakstīju par integritāti un tās svarīgumu darba vietās. Vārdam "integritāte" sakne ir no vārda "integer", kas nozīmē viens vai veselums. Viens no veidiem, kā aprakstīt cilvēku, kuram piemīt integritāte - tāds, kurš vienmēr ir tāds pats. Osvalds Čembers to ir izteicis sekojoši: "Patiesums nozīmē to, ka ārējais redzamais un iekšējā būtība ir viens un tas pats."

Pretējais integritātei ir "divsejība" vai liekulība, kā aktieris, kas valkā masku vai spēlē lomu. Tas, ko redzi, nav tas pats, ko dabūsi. Mēs zinām, ka tā bieži notiek politikā, bet tas parādās arī citās dzīves jomās, tajā skaitā arī biznesa un profesionālajā vidē, kur cilvēki nereti gatavi darīt visu, lai noslēgtu izdevīgu darījumu. Pat, ja tas prasa radīt nepareizus priekšstatus.

Integritātei ir daudzi aspekti. Patiesums, kā to novēroja Čembers, ir viens no tiem. Tāpat ir godīgums. Kad pirms 44 gadiem uzsāku savu biznesu, pirmais, ko izdarīju, bija - izstrādāju un izprintēju cenu lapu. Gribēju, lai katrs par vienu un to pašu pakalpojumu maksā vienādu cenu, neatkarīgi no tā, kas viņš ir. Man vienādas cenas biznesā nozīmē integritāti.

Cits aspekts ir vienmēr cieši turēties pie ētikas un morāles kodeksa. Savā sezonālajā nodokļu speciālista lomā es cilvēkiem palīdzu aprēķināt ienākumu nodokļus, un mēs turamies pie ļoti augstiem standartiem. Patiesībā, ir nelikumīgi aprēķināt vai ieplānot nodokļu atmaksu, ja nav 100 procentīga pārliecība, ka viss ir korekti. Ja man ir aizdomas, ka klients nesniedz precīzu ieņēmumu vai izdevumu informāciju, es varu atteikt atmaksu un man ir garantija, ka kompānija mani atbalstīs.

Zinu, ka ir daudzi, kuri strādā privātās sabiedriskās vai pat valstiskās organizācijās, kuriem vaicāts veikt darbības, kas nav viņu klientiem/sabiedrībai izdevīgas. Šādi gadījumi it bieži tiek atspoguļoti ziņās. Es uzreiz pamestu šādu darbu, nevis ietu pret integritāti vai savu būtību.

Mēs varam redzēt, ka Bībelē uz integritāti ir likts ļoti liels uzsvars. Tikai Salamana pamācībās vien ir vairāki panti, kur runāts par tādām vērtībām kā integritāte un godīgums. Lūk, daži piemēri:

Drošība, kuru sniedz integritāte. Dzīvošana un darbs, ievērojot integritāti, nodrošina pret sekām, kādas rodas rīkojoties nepareizi. "Kas nevainīgi dzīvo, dzīvo droši, bet, kas staigā netaisnus ceļus, tas atklāsies savā nepievilcīgajā īstenībā" (Salamana pamācības 10:9). "Sirdsšķīstība vadīs tiklos, bet nelietīga ļaunprātība nievātājus galīgi sagraus" (Salamana pamācības 11:3). "Taisnība pasargā nevainīgo savā ceļā, bet ļaunprātība ved grēkā" (Salamana pamācības 13:6).

Integritāte - drošs pamats. Kā stabils pamats balsta ēku, integritāte kalpo par pamatu biznesam - un arī visai dzīvei. "Patiesības paudēja mute pastāv mūžīgi, bet nepatiesa valoda nepaliek ilgi" (Salamana pamācības 12:19). "Īsts ķēniņš uzceļ savu valsti ar tiesu un taisnību, bet sīksts un negausīgs valdnieks turpretī grūž to postā" (Salamana pamācības 29:4).

Katram no mums nepieciešams pārbaudīt savu dzīvi - vai esam atklāti un godīgi pret sevi un apzināmies, kā vēlamies rīkoties un kādu mantojumu atstāt. Mans mērķis ir būt vienādam visu laiku, ar vienu seju pret visiem, ikkatrā situācijā būt cilvēkam, kuram piemīt integritāte.

 

@Džims Matiss ir fotostudijas īpašnieks Overland Park, Kanzasā, kura specializējusies komerciālo un scenogrāfisku portretu izgatavošanā. Džims ir autors grāmatai par digitālo fotogrāfiju "Augstas veiktspējas fotokameras vienkāršiem cilvēkiem". Iepriekš viņš vadīja kafejnīcu kā arī bija Kanzasas pilsētas CBMC izpilddirektors Misūri.


Jautājumi pārdomām/diskusijai:

1. Kā jūs definētu integritāti?


2.  Vai varat iedomāties kādu, kurš parāda izcilu integritāti, pat tad, kad apstākļi diktē savādāku rīcību?

 

3. Kā ar situāciju, kad gadījies novērot absolūtu integritātes trūkumu? Kādos apstākļos? Kāds bija iznākums? Kādi iespaidi jums no tā saglabājušies atmiņā?


4. Ņemot vērā, ka integritāte, šķiet, dod tik daudz labumu, tajā skaitā skaidru apziņu, kādēļ, jūsuprāt, mūsdienu darba vidē integritāte tik bieži iztrūkst?


Piezīme: Ja jums ir Bībele un jūs vēlaties lasīt vairāk par šo tēmu, lasiet :

Salamana pamācības 11:1, 12:22, 13:17, 16:11, 19:5,9, 20:14,17,25, 21:6, 29:10.

 

 

Lai reģistrētos uz regulāru Pirmdienas mannas saņemšanu sūtiet pieteikumu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

CBMC – LATVIJA: Dainis Šmits, prezidents (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )

Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2014 / www.cbmc.lv

CBMC INTERNATIONAL: Jim Firnstahl, President

2850 N. Swan Road, Suite 160
▪ Tucson, Arizona 85712 ▪ U.S.A.

TEL.: 520-334-1114 ▪ E-MAIL: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Web site: www.cbmcint.org Please direct any requests or change of address to: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 26 marts 2019 01:23
 

Nākošā tiešraide

svētdien plkst. 11:00

Tuvākie pasākumi

Tr Jūl 17 @14:00 -
mācītāja P.Tervita pieņemšanas laiks
Tr Jūl 17 @17:00 -
Sieviešu Bībeles studijas
Sv Jūl 21 @11:00 - 12:30
Dievkalpojums
Sv Jūl 21 @14:00 -
Pansionāts "Selga"
Pir Jūl 22 @10:00 - 11:00
Rīta lūgšana
Tr Jūl 24 @14:00 -
mācītāja P.Tervita pieņemšanas laiks
Tr Jūl 24 @17:00 -
Sieviešu Bībeles studijas
Sv Jūl 28 @11:00 - 12:30
Dievkalpojums

mūs atrast

Platā iela 13, Ventspils, Latvija, LV-3601

Kancelejas darba laiki

O. 10.00-13.00, T. 10.00-18.00 P.9.00-17.00

Mācītāja pieņemšanas laiks

T. 14.00 - 18.00

Iespēja ziedot

Tev ir iespēja piedalīties draudzes darbā, ziedojot tam savus finansu līdzekļus.

lasi vairāk