TAS BIEDĒJOŠAIS, ŠAUSMĪGAIS PIRMAIS SOLIS PDF Drukāt E-pasts
Autors TAS BIEDĒJOŠAIS, ŠAUSMĪGAIS PIRMAIS SOLIS   

Tūkstoš jūdžu ceļojums, kā vēsta sens ķīniešu sakāmvārds, sākas ar vienu soli. Runājot mūsdienīgākos terminos - Jūs nevarat kaut ko pabeigt, ja neesat pieņēmis lēmumu to uzsākt. Daudzu cilvēku problēma ir tā, ka viņi nekad tā arī neuzsāk.

Tas var attiekties arī uz mani. Ir lietas, par kurām esmu sapņojis, iespējams, pat esmu apsvēris kā vienu no savas dzīves mērķiem, bet neesmu sasniedzis. Jo netiku spēris pirmo soli. Neskatoties uz to, ka esmu profesionāls rakstnieks, neesmu uzrakstījis noveli, jo neesmu to uzsācis. Vidusskolā es vairākos ansambļos spēlēju bungas, bet vienmēr vēlējos uzlabot savas iemaņas. Es netiku spēris pirmo soli, lai to izdarītu. Es vienmēr esmu domājis, vai spētu gleznot ainavas. Bet jums ir taisnība - līdz šim brīdim neesmu spēris pirmo soli, lai iemācītos, kā to darīt.

No otras puses ir reizes, kad esmu spēris "pirmo soli" un tas ir bijis tāds, kas mainījis visu manu ceļojumu gan profesionālajā, gan personīgajā dzīvē. Ļoti ātri es mainīju augstskolas, lai studētu žurnālistiku. Tas atspoguļojās uz manu karjeru vairāk nekā 50 gadus. Es vienmēr esmu juties nedrošs, uzstājoties publikas priekšā, bet es spēru pirmo soli un situācijās, kad bija iespējams, runāju publikas priekšā. Publiskas uzstāšanās joprojām nav mana spēcīgākā puse, bet nepieciešamības gadījumā es to varu izdarīt diezgan labi.

Pēc vairāk nekā 44 laulības gadiem es nezinu, kur es būtu, ja nebūtu veicis pirmo soli, uzaicinājis savu nākamo sievu uz pirmo tikšanos. Un mēs bieži tikām runājuši par kopēju ceļojumu uz kādu ārvalsti, pāgājušajā gadā mēs to beidzot izdarījām, pieņemot draugu ielūgumu pievienoties ceļojumam uz Itāliju.

Dr. Marks Džobs, Moody Bible Institute prezidents, savā radio raidījumā, runāja par pirmā soļa speršanas svarīgumu un grūtībām to spert. Viņš norādīja uz vairākiem punktiem, kādēļ cilvēki nelabprāt to dara, bet šeit minēšu trīs visizplatītākos. Es pievienoju arī kontekstam atbilstošus citātus no Rakstiem:

Apstākļi nav ideāli. Džobs izmantoja piemēru ar vēlēšanos uzsākt āra treniņus. Vienu dienu liekas par aukstu. Nākamajā dienā tā kā par karstu. Lai spertu pirmo soli, apstākļi reti ir perfekti, tādēl labākais plāns ir to spert, cik ātri vien iespējams, un tad turpināt virzīties uz priekšu dienu pēc dienas. Raksti mūs mudina: "No Tā Kunga ir atkarīgi ikviena cilvēka soļi, bet kurš cilvēks gan zina un izprot savu ceļu?" (Salamana pamācības 20:24).

Nav perfektais laiks. Daudziem no mums ir vēlme ietekmēt apkārtējo pasauli, vienalga, vai iesaistoties vietējās sabiedrības darbībā, vai arī veltot savu laiku un enerģiju, lai palīdzētu pieaugt citam cilvēkam gan personīgi, gan garīgi. Novilcinājumam nav attaisnojums, nav labāks laiks, kad sākt, kā tūlīt: "Nesaki savam tuvākam: "Ej un nāc, rīt es tev došu!" - jo tev taču ir, ko dot tūlīt" (Salamana pamācības 3:28). "...izmantojiet laiku, jo šīs dienas ir ļaunas" (Efeziešiem 5:16).

Sperot soli nezināmajā, sagaidāma konfrontācija ar jūsu lielākajām bailēm. Dažos gadījumos spert pirmo soli mūs kavē bailes. Tās var būt bailes no neveiksmes, no nezināmā vai tā, kā reaģēs apkārtējie. Te bailes iekļaujas vienādojumā - jūtot lielas bailes, uzticēšanās Kungam mūs dara spējīgus spert šo soli. "Nebīsties, jo Es esmu ar tevi! Neatkāpies, jo Es esmu tavs Dievs! Es tevi stiprinu, Es tev arī palīdzu, Es tevi uzturu ar Savas taisnības labo roku" (Jesajas 41:10).

 

@ 2019. Roberts Dž. Tamasi ir autors grāmatām Business at Its Best: Timeless Wisdom from Proverbs for Today’s Workplace; Tufting Legacies; un līdzautors, kopā ar David A. Stoddard, The Heart of Mentoring, un rediģējis daudzas citas t. sk. Mike Landry sarakstīto Advancing Through Adversity. Roberta tīkla lapa ir www.bobtamasy-readywriterink.com, un katru otro nedēļu publikācija blogā: www.bobtamasy.blogspot.com.

 

Jautājumi pārdomām/diskusijai:

1. Par ko jūs varat iedomāties, ko neesat īstenojis, vismaz pagaidām vēl nē, jo bailes vai gribas trūkums ir atturējušas spert pirmo soli?


2.  ai varat iedomāties ko tādu, ko kavējāties darīt, bet pēc pirmā soļa speršanas, konstatējāt, ka tas izmaina visu dzīvi un tagad brīnāties pats par sevi, kādēļ tik ilgi kavējāties?

 

3. Kā mēs varam pārvarēt vilcināšanos spert soli ārā, kad apstākļi nešķiet labvēlīgi vai arī šaubāties, vai ir īstais laiks uzsākt ko jaunu?


4. Kādos veidos jūs varat uzticēties Dievam - ticēt un paļauties uz Viņu - būt spējīgi pārvarēt bailes, kuras var stimulēt mūsu vilcināšanos? Kā ir ar pirmo, vissvarīgāko soli - uzticēt savu dzīvi Jēzum Kristum un ļaut Viņam būt par jūsu Kungu? Vai esat to izdarījis?

 

Piezīme: Ja jums ir Bībele un jūs vēlaties diskutēt vai lasīt vairāk par šo tēmu, vēl daži citāti:

Psalmi 37:4-5; Salamana pamācības 3:5-6; 2. Korintiešiem 6:2; Kolosiešiem 4:5.

 

 

Lai reģistrētos uz regulāru Pirmdienas mannas saņemšanu sūtiet pieteikumu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

CBMC – LATVIJA: Dainis Šmits, prezidents (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )

Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2014 / www.cbmc.lv

CBMC INTERNATIONAL: Jim Firnstahl, President

2850 N. Swan Road, Suite 160
▪ Tucson, Arizona 85712 ▪ U.S.A.

TEL.: 520-334-1114 ▪ E-MAIL: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Web site: www.cbmcint.org Please direct any requests or change of address to: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 11 aprīlis 2019 22:36
 

Nākošā tiešraide

svētdien plkst. 11:00

Tuvākie pasākumi

Tr Jūl 17 @14:00 -
mācītāja P.Tervita pieņemšanas laiks
Tr Jūl 17 @17:00 -
Sieviešu Bībeles studijas
Sv Jūl 21 @11:00 - 12:30
Dievkalpojums
Sv Jūl 21 @14:00 -
Pansionāts "Selga"
Pir Jūl 22 @10:00 - 11:00
Rīta lūgšana
Tr Jūl 24 @14:00 -
mācītāja P.Tervita pieņemšanas laiks
Tr Jūl 24 @17:00 -
Sieviešu Bībeles studijas
Sv Jūl 28 @11:00 - 12:30
Dievkalpojums

mūs atrast

Platā iela 13, Ventspils, Latvija, LV-3601

Kancelejas darba laiki

O. 10.00-13.00, T. 10.00-18.00 P.9.00-17.00

Mācītāja pieņemšanas laiks

T. 14.00 - 18.00

Iespēja ziedot

Tev ir iespēja piedalīties draudzes darbā, ziedojot tam savus finansu līdzekļus.

lasi vairāk