VAI IDEJA "KALPOT CITIEM" TEV IR PAR "ZEMU"? PDF Drukāt E-pasts
Autors VAI IDEJA "KALPOT CITIEM" TEV IR PAR "ZEMU"?   

Reizi pa reizei gadās izlasīt teicienu, kas man liek apstāties pārdomās un tad nolemt: "Jā, tas patiesi tā ir." Viens no tiem, kuru parakstījis autors "Anonīms", deklarēja: "Ja kalpošana tev ir par zemu, tad vadīšana tev ir par augstu."

Esmu lasījis daudzas grāmatas par vadīšanu, bet nevaru iedomāties nevienu apgalvojumu, kas būtu tik dziļš kā iepriekš minētais. Pārāk bieži mēs līderus uztveram kā cilvēkus, kuri izdod pavēles, raksta atgādinājumus un uzstāda citiem sasniedzamos mērķus. Bet visietekmīgākie, spēcīgākie vadītāji ir tie, kuri saprot, kalpošanas citiem, nozīmi.

Nelaiķis, biznesu vadītājs un vairāku grāmatu autors Makss Deprī teica: "Vadītājs, pirmkārt, ir atbildīgs par realitātes definēšanu. Un pēdējais, pateikt paldies. Pa vidu ir vadītājs, kalpotājs." Mathma Gandijs sacīja: "Vislabākais paņēmiens, kā atrast sevi, ir pazaudēt sevi, kalpojot citiem." Abi citāti, šķiet ir pretrunā tam, ko redzam ikdienā "vadītāju" darbībā.

Tad vēl viens garāks, bet ļoti dziļdomīgs M. Lutera Kinga juniora novērojums: "Ne katrs var būt slavens. Bet ikviens var būt liels, jo diženumu raksturo kalpošana. Jums nevajag augstskolas diplomu, lai kalpotu... Jums nav jāsaprot Einšteina Relativitātes teorija, lai kalpotu. Jums kalpošanai nav nepieciešams zināt 2. termodinamikas pamatlikumu. Jums nepieciešama žēlastības pilna sirds un mīlestības radīta dvēsele."

Roberta K. Grīnlīfa trāpīgi nosauktajā grāmatā "Vadīšana Kalpojot," viņš raksta: "Pirmā un vissvarīgākā izvēle, ko izdara vadītājs, ir izvēle kalpot, bez kuras spēja vadīt ir būtiski ierobežota."

Atskatoties uz savu karjeru, bez šaubām, ir skaidrs, ka vadītāji, kuri uz manu dzīvi atstāja vislielāko iespaidu, bija tie, kuru attieksme bija kalpotāju attieksme. Jā, viņiem bija atbildība un pienākumi tāpat kā mērķi katrai dienai. Tomēr es vienmēr sajutu, ka sirdī viņiem ir manas intereses, viņu vēlme palīdzēt man gūt panākumus vai, kā to kāds izteica, "lai es spētu uzziedēt".

Vispilnīgākais vadītāja kalpotāja piemērs bija Jēzus Kristus. Patiesībā, runājot par Sevi, Viņš izteica šo šokējošo deklarāciju: "Jo arī Cilvēka Dēls nav nācis, lai Viņam kalpotu, bet lai pats kalpotu un Savu dzīvību atdotu par atpirkšanas maksu par daudziem" (Marka 10:45).

Viņa laikā uz zemes, Jēzus Saviem sekotājiem sniedza ļoti dziļas zināšanas. Viņš daudzus, kuri nāca pie Viņa, dziedināja no dažādām kaitēm un slimībām. Bet visvairāk Viņš kalpoja, nododot Savu dzīvību uz krusta, kļūstot par galējo Upuri cilvēces grēku izpirkšanai.

Citā gadījumā Jēzus skaidri norādīja, ka kalpošanas principi neattiecas tikai uz Viņu, bet uz visiem, kuri izvēlas sekot: "Jo kas ir lielāks: vai tas, kas sēž pie galda, vai tas, kas kalpo? Vai ne tas, kas sēž pie galda? Bet Es esmu jūsu vidū kā tāds, kas kalpo" (Lūkas 22:27). Apustulis Pāvils izdarīja kopsavilkumu rakstot par pašuzupurēšanos: "Jo uz to jūs esat aicināti; jo arī Kristus ir cietis jūsu labā, jums atstādams priekšzīmi, lai jūs sekotu Viņa pēdām" (Pētera 1. vēstule).

Līderis, kurš dzīvo ar domu kalpot citiem - tas ir līderis, kuram ir vērts sekot.

@ 2019. Roberts Dž. Tamasi ir autors grāmatām Business at Its Best: Timeless Wisdom from Proverbs for Today’s Workplace; Tufting Legacies; un līdzautors, kopā ar David A. Stoddard, The Heart of Mentoring, un rediģējis daudzas citas t. sk. Mike Landry sarakstīto Advancing Through Adversity. Roberta tīkla lapa ir www.bobtamasy-readywriterink.com, un katru otro nedēļu publikācija blogā: www.bobtamasy.blogspot.com

 

Jautājumi pārdomām/diskusijai:

1. Kāda ir jūsu pirmā reakcija uz apgalvojumu "Ja kalpošana tev ir par zemu, tad vadīšana tev ir par augstu"?


2.  Kā jūs domājat, kāpēc, doma par kalpošanu citiem, tik reti tiek uzskatīta par svarīgu vadības elementu?

 

3. Kā jūs raksturotu savas, kā vadītāja, īpašības, īpaši attiecinot tās pret domu būt kalpotājam? Ja jūs kāds nosauktu par "kalpu", kā jūs justos?


4. Vai domājat, ka Jēzus Kristus, kā kalpotāja, piemērs ir atbilstošs 21. gadsimta darba vides prasībām? Kāpēc jā vai nē?

 

Piezīme: Ja jums ir Bībele un jūs vēlaties diskutēt vai lasīt vairāk par šo tēmu, vēl daži citāti:

Mateja 6:24, 11:29, 16:24, 20:20-28; Marka 10:44; Jāņa 13:1-17.

 

 

Lai reģistrētos uz regulāru Pirmdienas mannas saņemšanu sūtiet pieteikumu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

CBMC – LATVIJA: Dainis Šmits, prezidents (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )

Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2014 / www.cbmc.lv

CBMC INTERNATIONAL: Jim Firnstahl, President

2850 N. Swan Road, Suite 160
▪ Tucson, Arizona 85712 ▪ U.S.A.

TEL.: 520-334-1114 ▪ E-MAIL: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Web site: www.cbmcint.org Please direct any requests or change of address to: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 02 maijs 2019 13:27
 

Nākošā tiešraide

svētdien plkst. 11:00

Tuvākie pasākumi

Tr Jūl 17 @14:00 -
mācītāja P.Tervita pieņemšanas laiks
Tr Jūl 17 @17:00 -
Sieviešu Bībeles studijas
Sv Jūl 21 @11:00 - 12:30
Dievkalpojums
Sv Jūl 21 @14:00 -
Pansionāts "Selga"
Pir Jūl 22 @10:00 - 11:00
Rīta lūgšana
Tr Jūl 24 @14:00 -
mācītāja P.Tervita pieņemšanas laiks
Tr Jūl 24 @17:00 -
Sieviešu Bībeles studijas
Sv Jūl 28 @11:00 - 12:30
Dievkalpojums

mūs atrast

Platā iela 13, Ventspils, Latvija, LV-3601

Kancelejas darba laiki

O. 10.00-13.00, T. 10.00-18.00 P.9.00-17.00

Mācītāja pieņemšanas laiks

T. 14.00 - 18.00

Iespēja ziedot

Tev ir iespēja piedalīties draudzes darbā, ziedojot tam savus finansu līdzekļus.

lasi vairāk