RŪPĒTIES PAR SAVU "ROKU DARBU" PDF Drukāt E-pasts
Autors RŪPĒTIES PAR SAVU "ROKU DARBU"   

Laiku pa laikam mēs dzirdam, ka kāds vai kāda tiek raksturots kā "pats sevi izveidojis". Tas nozīmē, ka tas, kādi viņi ir, panākts, balstoties uz pašiniciatīvu, kā rezultāts smagam darbam. Iespējams, jūs uzskatāt sevi par vienu no tādiem.

Kādēļ gan ir nepareizi, šādi runāt? Galu galā daudzi cilvēki ir nākuši no nelabvēlīgas vides un, lai gūtu panākumus, ir pārvarējuši dažādus šķēršļus. Viņi, lai sasniegtu savu virsotni, ir "darījuši neiespējamo". Pat tiem, kuriem nav bijusi nepieciešamība pārvarēt īpašās grūtības, ņemot vērā karjeras izveidē ieguldīto laiku un enerģiju, bieži uzskata sevi par "paša izveidotiem".

Pabeidzot vidusskolu, lai arī es tiku uzskatīts par labu skolnieku, šaubos, vai kāds man prognozēja panākumus. Bet kaut kur procesa gaitā es iemācījos smaga darba, disciplīnas un mērķtiecības vērtību. Darba nedēļas, kur darba laiks pārsniedza 40 stundas, bija norma. Es strādāju tik uzcītīgi un ilgi, cik vien bija nepieciešams, lai izpildītu savu atbildību un gūtu panākumus..

Tomēr, es nekad savus sasniegto neuzskatīju par "paša paveiktu". Tāpat es mācījos rakstīt un rediģēt, un pilnveidoju laika gaitā prasmes, kaut nebiju sācis no nulles. Man patika lasīt un jutu iekšēju aicinājumu rakstīt. Šīs spējas un talanti bija dabīgi, nevis pirkti veikalā vai manis izveidoti. Man tie bija kopš dzimšanas. Kopš to aptvēru, es ar prieku lietoju šīs dāvanas, es izvēlējos apmācību un iespējas tās lietot.

Bībeles patiesība apstiprināja manas domas par to, ka "sevis izveidošanas" koncepcija ir kļūdaina. Efeziešiem 2:10 teikts: "Jo mēs esam Viņa darbs, Kristū Jēzū radīti labiem darbiem, kurus Dievs iepriekš sagatavojis, lai mēs tajos dzīvotu." Tur teikts, ka mēs, nevis tas, ko mēs darām, ir Dieva "darbs". Citos tulkojumos pat teikts "Dieva roku darbs", kas vēl vairāk pastiprina teiktā nozīmi.

Nesenā apcerē rakstnieks Elisa Morgans izskaidroja terminu "roku darbs" kā mākslas darbu, tādu, ko mēs skatām muzejos. Tas ir, kā Bībele mūs apraksta.

Tas man atsauc atmiņā citu Rakstu vietu ar līdzīgu domu. Ķēniņš Dāvids rakstīja: "Jo Tu radīji manas īkstis, Tu mani veidoji un piešķīri man ķermeni manas mātes miesās. Es Tev pateicos, ka es esmu tik brīnišķi radīts, brīnišķi ir Tavi darbi, mana dvēsele to labi zina" (Psalmi 139:13-14)

To lasot, es izjūtu gan pateicību, gan apbrīnu. Un ticu, ka šādām sajūtām vajadzētu raisīties katrā no mums. Vai spējat iztēloties, ka Dievs, Kurš radījis visus pasaules brīnumus, tāpat arī kosmosā, ir tik personisks, ka Viņš katru no mums uzskata par mākslas darbu, kuru ar lepnumu gatavs likt "mākslas ekspozīcijā"?

Kāda veida "roku darbs" esi tu? Iespējams, tavs spēks ir vadīšana vai administrēšana. Varbūt gūsti panākumus pārdošanā vai arī tev ir uzņēmēja vīzija. Vai arī mākslinieka, amatnieka dotības. Jūs, iespējams, esat investējuši neskaitāmas stundas, lai nokļūtu tur, kur tagad esat. Bet jūs esat izmantojuši to, ko Dievs jums sākotnēji deva. Jūs esat Viņa "šedevrs"!

2019. Roberts Dž. Tamasi ir autors grāmatām Business at Its Best: Timeless Wisdom from Proverbs for Today’s Workplace; Tufting Legacies; un līdzautors, kopā ar David A. Stoddard, The Heart of Mentoring, un rediģējis daudzas citas t. sk. Mike Landry sarakstīto Advancing Through Adversity. Roberta tīkla lapa ir www.bobtamasy-readywriterink.com, un katru otro nedēļu publikācija blogā: www.bobtamasy.blogspot.com.

 

Jautājumi pārdomām/diskusijai:

1. Vai pazīstat kādu, kurš sevi uzskata par "sevis izveidotu"? Kā ar jums pašu? Kam jūs "pierakstāt" savus līdzšinējos sasniegumus?

 

2. Vai ticat, ka, iespējams, vēl mātes klēpī, Dievs katrā no mums ir ielicis noteiktas spējas, talantus un iemaņas? Kāpēc jā vai nē?

 

3. Kad domājat par terminu "roku darbs", kas nāk prātā?

 

4. Kādas ir sajūtas, kad saka, ka esat Dieva mākslas darbs, šedevrs? Vai tas jūs saviļņo? Liek justies pazemīgam? Izaicina jūsu izpratni, atstāj neziņā? Ja tā ir patiesība, ka esam Viņa roku darbs, kādai vajadzētu būt mūsu reakcijai?

 

Piezīme: Ja jums ir Bībele un jūs vēlaties diskutēt vai lasīt vairāk par šo tēmu, vēl daži citāti:

Jesajas 43:7; 1. Korintiešiem 3:9; Efeziešiem 1:3-9; 2. Timotejam 2:20-21, 3:16-17

 

 

Lai reģistrētos uz regulāru Pirmdienas mannas saņemšanu sūtiet pieteikumu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

CBMC – LATVIJA: Dainis Šmits, prezidents (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )

Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2014 / www.cbmc.lv

CBMC INTERNATIONAL: Jim Firnstahl, President

2850 N. Swan Road, Suite 160
▪ Tucson, Arizona 85712 ▪ U.S.A.

TEL.: 520-334-1114 ▪ E-MAIL: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Web site: www.cbmcint.org Please direct any requests or change of address to: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 29 maijs 2019 18:59
 

Nākošā tiešraide

svētdien plkst. 11:00

Tuvākie pasākumi

Tr Jūn 19 @14:00 -
mācītāja P.Tervita pieņemšanas laiks
Tr Jūn 19 @17:00 -
Sieviešu Bībeles studijas
Cet Jūn 20 @19:00 -
Kora mēģinājums
Sv Jūn 23 @11:00 - 12:30
Dievkalpojums
Pir Jūn 24 @10:00 - 11:00
Rīta lūgšana
Tr Jūn 26 @14:00 -
mācītāja P.Tervita pieņemšanas laiks
Tr Jūn 26 @17:00 -
Sieviešu Bībeles studijas
Cet Jūn 27 @19:00 -
Kora mēģinājums
Sv Jūn 30 @11:00 - 12:30
Dievkalpojums

mūs atrast

Platā iela 13, Ventspils, Latvija, LV-3601

Kancelejas darba laiki

O. 10.00-13.00, T. 10.00-18.00 P.9.00-17.00

Mācītāja pieņemšanas laiks

T. 14.00 - 18.00

Iespēja ziedot

Tev ir iespēja piedalīties draudzes darbā, ziedojot tam savus finansu līdzekļus.

lasi vairāk