Sporta kapelāna darbs PDF Drukāt E-pasts

Ir labi, ja Sporta kapelāni ir vietējo draudžu garīdznieki vai draudžu vecaji no dažādām konfesijām, kurus vieno fakts, ka viņi piekrīt Sporta kapelānu uzvedības kodeksam un darbojas tādās draudzēs, kuras ļauj regulāri kalpot vietējā sporta klubā. Šī kalpošana var izpausties dažādos veidos – no dažām sanāksmēm nedēļā līdz pat divām, trim dienām nedēļā, kas pilnībā tiek veltītas kluba spēlētāju un darbinieku pastorālajam un garīgajam atbalstam.

Mācītājs Džons Boijerss, „Manchester United” (MU) kapelāns, apraksta tipisku sava darba nedēļu: „Parasti es pirmdienās cenšos satikties ar kluba darbiniekiem treniņu laukumā un stadionā. Ir svarīgi uzturēt personīgas attiecības ar cilvēkiem, kuri strādā MU. Attiecības ar veiksmīgas kapelānu kalpošanas pamatā. Pārējo nedēļu es iesaistos dažāda veida aktivitātēs – no rīta te, pēcpusdienā tur. Šīs aktivitātes cita starpā ietver jaunāko spēlētāju izglītošanas darbu, kas saistīts ar ikdienas dzīves prasmēm un vispārēju izpratni par pieaugšanu un dzīvi. Katru nedēļu es noskatos kādu spēli – vai nu U-16, vai U-18, vai arī rezervistu, vai pirmās komandas spēli. Tas liecina, ka es rūpējos par visiem spēlētājiem un treneriem visos līmeņos. Ja kapelāni ir ieinteresēti tikai pirmās komandas spēlēs, kaut kas nav kārtībā! Dažkārt darbinieki mani lūdz vadīt dievkalpojumus – bēres, kristības, laulības vai īpašus pasākumus „Old TRafford” stadionā kā, piemēram, Minhenes lidmašīnas katastrofas 50.gadadienas piemiņas dievkalpojumu 2008. gada februārī . Es apciemoju cilvēkus, kuri atrodas slimnīcā vai mājās atveseļojas no kādas operācijas, vai – ja piedzimst bērniņš vai nomirst kāds no vecākiem. Es sludinu vietējās skolās un draudzēs, un mans pienākums ir piedalīties katrā nozīmīgā spēlē vai lielā pasākumā, kas norisinās galvenajā stadionā.”

„Sporta kapelāni vienmēr uztur konfidencialitāti un izturas ar vienādu cieņu pret visiem cilvēkiem – sākot ar pusslodzes apkopēju un beidzot ar starptautisku superzvaigzni. Regulāri iesaistoties cilvēku dzīvēs, viņi tiek pieņemti, viņiem sāk uzticēties, tiek pieņemta viņu palīdzība un viņi tiek novērtēti. Un ar viņiem runā! Kad cilvēki tev uzticas, viņi uzdod jautājumus par dzīvi, ticību un Dievu – un tā kapelāniem bieži rodas iespēja runāt par ticību. Kapelāni neuzspiež šādas sarunas neieinteresētiem klausītājiem, bet atbild uz jautājumiem, kas radušies dabiski. Viņi mēģina būt gudri, iejūtīgi, rūpīgi, patiesi, un viņiem ir būtiska loma Lielbritānijas sportā.”

 

 

[1] 1958. gada 6. februārī Minhenē avarēja lidmašīna ar „Manchester United” komandu, dažiem atbalstītājiem un žurnālistiem. Bojā gāja 20 no 44 pasažieriem.

 

 

 

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 11 septembris 2012 00:11
 

Nākošā tiešraide

svētdien plkst. 11:00

Tuvākie pasākumi

Tr Mar 20 @14:00 -
mācītāja P.Tervita pieņemšanas laiks
Tr Mar 20 @17:00 -
Sieviešu Bībeles studijas
Cet Mar 21 @19:00 -
Kora mēģinājums
Pie Mar 22 @19:00 -
Tikšanās ar Munisi Lamberti
Sv Mar 24 @11:00 - 12:30
Dievkalpojums
Sv Mar 24 @13:00 -
Draudzes pilnsapulce
Sv Mar 24 @18:45 -
Basketbols
Pir Mar 25 @10:00 - 11:00
Rīta lūgšana
Ot Mar 26 @18:30 -
Jauniešu vakari "SEKO"
Tr Mar 27 @14:00 -
mācītāja P.Tervita pieņemšanas laiks

mūs atrast

Platā iela 13, Ventspils, Latvija, LV-3601

Kancelejas darba laiki

O. 10.00-13.00, T. 10.00-18.00 P.9.00-17.00

Mācītāja pieņemšanas laiks

T. 14.00 - 18.00

Iespēja ziedot

Tev ir iespēja piedalīties draudzes darbā, ziedojot tam savus finansu līdzekļus.

lasi vairāk