MĒRĶTIECĪGAS PĀRDOMAS PDF Drukāt E-pasts
Autors MĒRĶTIECĪGAS PĀRDOMAS   

Kādēļ es šeit esmu? Vai esat kādreiz sev uzdevuši šādu jautājumu? Tas ir fundamentāls jautājums, ar kuru daudzi cilvēki cīnījušies vienā vai otrā laikā. Dažiem tas nozīmē dzīves pamatjēgu. Bet, pat, ja nevēlaties ieslīgt tik dziļās filozofiskās pārdomās, var būt noderīgi to pārdomāt. Daudzi uzņēmumi izstrādājuši misijas ziņojumus kā vadlīnijas, kas izsaka ne tikai to, ko darīt, bet arī to, kā darīt. Līdzīgi, ikvienam būtu lietderīgi veltīt laiku, lai noformulētu savu misiju jeb mērķi, lai būtu pārliecināti, ka savu laiku, enerģiju un talantus investējat labākajā iespējamā veidā.

Mans draugs Stīvs, kuram izdevies izveidot ļoti veiksmīgu uzņēmēja karjeru, veltīja laiku, lai atrastu atbildi uz jautājumu "Kāpēc es te esmu? Kāds ir mans mērķis gan profesionālajā, gan personīgajā dzīvē?" Tad, papildus plašajam mērķa aprakstam, viņš noformulēja arī savas pamatvērtības un savu "primāro" mērķi. Tas tika definēts kā: "Es vēlos iepazīt Dievu un lai Viņš pazīst mani." Viņš tam veltīja lielu savas dzīves daļu darbā un mājās, kā arī iesaistījās kalpošanā, līdzīgi kā CBMC, lai šo mērķi piepildītu.

Pirms vairākiem gadiem biju sanāksmē, kur runātājs ieteica uzrakstīt savu personīgo dzīves mērķi un misijas ziņojumu. Apmēram: "Uz kurieni es dodos? Kā es tur nokļūšu? Kā es zināšu, ka esmu tur?" Daudziem no mums tajā telpā tas bija kas revolucionāri jauns. Kā lai es uzrakstu savas eksistences nolūku? Un vai manai dzīvei vispār ir īpaša misija?

Es nebiju tik precīzs un ambiciozs kā mans draugs Stīvs, bet gadījās, ka izlasīju pārfrāzētu Rakstu vietu no Pāvila vēstules Filipiešiem 3:10, kur teikts: "Mans tiešais mērķis ir iepazīt Viņu (Jēzu Kristu) - lai varētu soli pa solim kļūt ciešāk un tuvāk pazīstams ar Viņu, uztverot un saprotot Viņa Personības brīnumus daudz spēcīgāk un daudz skaidrāk." (Tiešs tulkojums no paplašinātā tulkojuma). Tiklīdz es šo citātu izlasīju, es sapratu, ka tas izsaka manu ticību tam, kādai vajadzētu būt manai dzīvei, tikpat efektīvi, kā pats varētu uzrakstīt.

Pirms vairākiem gadiem, es adaptēju vēl kādu Rakstu vietu, Salamana pamācības 3:5-6, kā savas dzīves pantu: "Uzticies savam Dievam ar visu savu sirdi un nepaļaujies uz paša sapratni; visos savos ceļos atzīsti Viņu, un Viņš darīs tavus ceļus taisnus." Un vēlāk es uzdūros Psalmam 45:2, kurš izklausījās pēc labas karjeras apraksta: "Mana sirds izplūst košos vārdos - es dziedāšu dziesmu ķēniņam. Mana mute ir kā veikla rakstītāja rakstāmais." Šīs Rakstu vietas man izsaka to fokusu, kādu es vēlos savai dzīvei, līdztekus manai misijas izjūtai, lai lietotu dāvanas, spējas un pieredzi, ko Dievs man ir devis.

Autors un filozofs Henrijs Deivids Toro (Henry David Thoreau) rakstīja: "Milzums cilvēku savas dzīves pavada izmisumā." Daudzus gadus vēlāk šis novērojums šķiet joprojām atbilstošs. Iespējams, ka viens no iemesliem ir tas, ka daudzi cilvēki nav veltījuši laiku, lai nospiestu "pauzes pogu" savās dzīvēs un īsu brīdi pārdomātu savu dzīves mērķi, misiju - kaut ko lielāku par to, kā nopelnīt iztiku, izveidot uzņēmumu vai dažādos veidos meklēt vairāk prieka. Vai jūs esat viens no viņiem?

Man patīk pamācība, kuru varam lasīt Psalmos 90:12, "Māci mums mūsu dienas tā skaitīt, ka mēs gudru sirdi dabūjam." Kad mēs iemācāmies "skaitīt dienas", tas mums palīdz tās aizvadīt labi, ar nolūku.

@2018. Roberts Dž. Tamasi ir autors grāmatām Business at Its Best: Timeless Wisdom from Proverbs for Today’s Workplace; Tufting Legacies; un līdzautors, kopā ar David A. Stoddard, The Heart of Mentoring, un rediģējis daudzas citas t. sk. Mike Landry sarakstīto Advancing Through Adversity. Roberta tīkla lapa ir www.bobtamasy-readywriterink.com, un katru otro nedēļu publikācija blogā: www.bobtamasy.blogspot.com.

 

Jautājumi pārdomām/diskusijai:

1. Vai jūsu uzņēmumam ir rakstīts skaidri noformulēts misijas apraksts? Kāda ir vērtība, ja vispār, šādam aprakstam, jūsuprāt, uzņēmuma vadītājiem, darbiniekiem vai komandas biedriem?

 

2.  Ja jums jautātu, kā jūs definētu savu dzīves jēgu, kā jūs atbildētu uz jautājumu: "Kādēļ es šeit esmu?"

 

3. Vai zināt kādu, kurš ir veltījis laiku, lai uzrakstītu personisko dzīves misijas formulējumu? Ja jā, ko tas viņam nozīmē ikdienā? Vai ticat, ka viņš aktīvi, apzināti cenšas pie tā turēties?

 

4. Vai piekrītat domai, ka Dievam ir nolūks priekš katra? Kāpēc jā vai nē?

 

Piezīme: Ja jums ir Bībele un jūs vēlaties lasīt vairāk par šo tēmu, lasiet :

Psalmi 118:24, 139:1-6,13-16; 2. Korintiešiem 5:19-21; Galatiešiem 6:9-10; Efeziešiem 2:8-10.

 

Lai reģistrētos uz regulāru Pirmdienas mannas saņemšanu sūtiet pieteikumu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

CBMC – LATVIJA: Dainis Šmits, prezidents (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )

Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2014 / www.cbmc.lv

CBMC INTERNATIONAL: Jim Firnstahl, President

2850 N. Swan Road, Suite 160
▪ Tucson, Arizona 85712 ▪ U.S.A.

TEL.: 520-334-1114 ▪ E-MAIL: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Web site: www.cbmcint.org Please direct any requests or change of address to: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

 

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 29 maijs 2018 08:51
 

Nākošā tiešraide:

svētdien, plkst. 11:00

Tuvākie pasākumi

Sv Jūn 16 @11:00 -
Dievkalpojums
Sv Jūn 23 @11:00 -
Dievkalpojums

Apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 187 viesi 

mūs atrast

Platā iela 13, Ventspils, Latvija, LV-3601

Kancelejas darba laiki

T. 10.00-18.00 P.9.00-17.00

Iespēja ziedot

Tev ir iespēja piedalīties draudzes darbā, ziedojot tam savus finansu līdzekļus.

lasi vairāk