LAI BŪTU LABS VADĪTĀJS, ESI GATAVS MĀCĪTIES PDF Drukāt E-pasts
Autors LAI BŪTU LABS VADĪTĀJS, ESI GATAVS MĀCĪTIES   

Vadīšana paver ļoti plašas iespējas. Daudzi vadītāji savu lomu uzskata par lielu privilēģiju. Bet vadīšana ir arī pilna ar daudziem izaicinājumiem, ne tikai vadot citus, bet arī izvairoties no lamatām, kurās iekrituši arī labākie vēsturei zināmie līderi.

Piemēram, vadītāja pozīcija var uzpūst ego. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ apustulis Pāvils deva padomu: "Tad nu es ieteicu ikvienam starp jums tās žēlastības vārdā, kas man dota: netiekties pāri noliktam, bet censties sevi apvaldīt saskaņā ar to ticības mēru, ko Dievs katram piešķīris" (Romiešiem 12:3).

Viens no veidiem, kā "būt par sevi augstākās domās nekā vajadzētu", ir darboties saskaņā ar pieņēmumu, ka mēs visu zinām, vismaz vairāk nekā ikviens, kurus vadām. Mēs baidāmies, ka, ja atzīsim nespēju atbildēt uz visiem jautājumiem, padotie mūs vērtēs zemāk, pat apšaubīs autoritāti.

Tomēr viena no laba vadītāja/līdera iezīmēm ir spēja atzīt, ka vēl ļoti daudz jāmācās. Patiesībā Atvērtība mācīties no saviem padotajiem dod vadītājiem iespēju parādīt, cik augstu viņi vērtē savus darbiniekus. Labs vadītājs cenšas daudz mācīties. Daudzas no manām vērtīgākajām "mācību stundām" darbā ir pasnieguši cilvēki, kurus esmu nolīdzis un vadījis.

Principu labs vadītājs ir gatavs daudz mācīties mēs redzam arī Jēzus Kristus piemērā. Jēzus Kristus Bībelē aprakstīts kā pilnīgs Dievs un pilnīgs cilvēks, un Viņam netrūka zināšanu. Tomēr Viņš parāda Savu vēlmi izzināt, kad mācekļiem uzdod jautājumu: "Ko ļaudis saka par Cilvēka Dēlu, kas Viņš esot?" (Mateja 16:13).

Viņam nebija vajadzības uzdot šo jautājumu, bet Viņš vēlējās uzzināt, ko teiks Viņa mācekļi. Kā jau bija paredzams, viņu atbildes bija dažādas. Tad Jēzus uzdeva otro jautājumu: "Bet ko tad jūs par Mani sakāt, kas Es esmu?" Tad Sīmanis Pēteris atbildēja un sacīja: "Tu esi Kristus, dzīvā Dieva Dēls." (Mateja 16:15-16). Jēzus ne tikai vēlējās uzzināt viņu atbildes, bet arī iedrošināt mācekļus domāt par visu laiku svarīgāko jautājumu.

Tas pats attiecas uz darba vidi. Nav būtiski, kādā sfērā vai nozarē darbojamies, patiesība, ka labi vadītāji gatavi daudz mācīties - vadītājs/skolnieks, nekad nav nepareiza. Šī patiesība ir mūžīga. Bībelē par to ir daudz teikts, arī Salamana pamācībās. Lūk, tikai divi piemēri:

Saglabā atvērtību iemācīties jaunas lietas. Ir teikts: "Neviens no mums nav tik gudrs kā visi kopā." Lai to atzītu, nepieciešama pazemība, bet mēs katrs varam mācīties no citiem cilvēkiem, pat zemāka profesionālā līmeņa. Viņi var ļaut paraudzīties uz lietām no cita skatu punkta un risinājumiem, kādus neesam apsvēruši. "Nodod savu sirdi mācībā, un tavas ausis lai uzklausa prātīgu valodu" (Salamana pamācības 23:12).

Seko patiesībai un saprašanai. Jēzus Kristus sekotāji lūdz Dievam gudrību un vadību. Bieži vien Viņš to dod ar citu cilvēku starpniecību. Mēs būsim gudri, ja pirms lēmumu pieņemšanas, noskaidrosim viņu viedokli. "Pērcies taisnību un patiesību un nepārdod tās atkal; centies iegūt gudrību, audzināšanu un saprātu" (Salamana pamācības 23:23).

@2018. Roberts Dž. Tamasi ir autors grāmatām Business at Its Best: Timeless Wisdom from Proverbs for Today’s Workplace; Tufting Legacies; un līdzautors, kopā ar David A. Stoddard, The Heart of Mentoring, un rediģējis daudzas citas t. sk. Mike Landry sarakstīto Advancing Through Adversity. Roberta tīkla lapa ir www.bobtamasy-readywriterink.com, un katru otro nedēļu publikācija blogā: www.bobtamasy.blogspot.com


Jautājumi pārdomām/diskusijai:

1. Vai jūs piekrītat, ka labi vadītāji ir labi skolnieki? Kāpēc jā vai nē? Vai varat minēt kādu piemēru?

 

2.  Vai varat atcerēties, kad esat mācījušies no kāda, kurš jūsu organizācijā ir zemākā pozīcijā/statusā? Ko jūs iemācījāties un vai bija grūti būt atvērtam uz cita darbinieka teikto?

 

3. Ko nozīmē būt vadītājam/skolniekam? Kādas ēnas puses tam iespējamas, ja vispār, atzīstot, ka jums nav visu atbilžu?

 

4. Daži cilvēki sevi sauc par "mūžīgajiem skolniekiem". Vai jūs sevi arī uzskatāt par tādu? Ja jā, kādas lietas jums patīk apgūt vislabāk?

 

Piezīme: Ja jums ir Bībele un jūs vēlaties lasīt vairāk par šo tēmu, lasiet :

Samuēla 3:9-10; Salamana pamācības 11:12, 15:2,7, 16:21-23, 17:27, 20:12, 25:12.

 

Lai reģistrētos uz regulāru Pirmdienas mannas saņemšanu sūtiet pieteikumu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

CBMC – LATVIJA: Dainis Šmits, prezidents (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )

Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2014 / www.cbmc.lv

CBMC INTERNATIONAL: Jim Firnstahl, President

2850 N. Swan Road, Suite 160
▪ Tucson, Arizona 85712 ▪ U.S.A.

TEL.: 520-334-1114 ▪ E-MAIL: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Web site: www.cbmcint.org Please direct any requests or change of address to: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

 

Pēdējās izmaiņas: Svētdiena, 01 jūlijs 2018 22:49
 

Nākošā tiešraide:

svētdien, plkst. 11:00

Tuvākie pasākumi

Sv Mai 26 @11:00 -
Dievkalpojums
Sv Jūn 02 @11:00 -
Dievkalpojums

Apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 187 viesi 

mūs atrast

Platā iela 13, Ventspils, Latvija, LV-3601

Kancelejas darba laiki

T. 10.00-18.00 P.9.00-17.00

Iespēja ziedot

Tev ir iespēja piedalīties draudzes darbā, ziedojot tam savus finansu līdzekļus.

lasi vairāk