KAD APKĀRTĒJIE NEPIEPILDA MŪSU GAIDAS PDF Drukāt E-pasts
Autors KAD APKĀRTĒJIE NEPIEPILDA MŪSU GAIDAS   

Vai esat kādreiz vīlies kādā cilvēkā? Ticis sarūgtināts? Vai sadusmots?

Pirms kāda laika, laikā, kad pats biju personīgu cīņu ieskauts, mēģināju palīdzēt kādam vīram. Viņa kādreiz veiksmīgais bizness bija galīgi samudžinājies. Kreditoru rēķini netika laicīgi nomaksāti un tie vērsās pret viņu. Laulība juka ārā. Un visam pa virsu, viņš bija cietis neveiksmi, mēģinot iziet alkohola un citu apreibinošo vielu atkarības ārstēšanas programmu un tagad, pārmērīgās dzeršanas dēļ, atradās slimnīcā.

Mēs bijām tikušies vairāku mēnešu garumā, bet arvien vairāk šķita, ka tas no manas puses ir bijis slikts laika ieguldījums. Es biju pārskaities uz viņu - un arī uz sevi - tādēļ, ka mani "vislabākie nodomi" nebija nesuši nekādus redzamus augļus. Kādēļ šis puisis neieklausījās gudrībās, kuras viņam piedāvāju?

Es centos viņu skolot, pārliecināts, ka, ja viņš pārstās pretoties maniem padomiem, tad viņa dzīve pilnībā pārvērtīsies. Tad pēkšņi manas "skološanas" vidū, viņš mani pārsteidza. Viņš man pasniedza ļoti svarīgu un vērtīgu dzīves stundu, sakot:

"Ja Tava laime ir atkarīga no tavām spējām likt kādam sasniegt to, ko no viņa sagaidi, tad tu esi lemts vienmēr būt nelaimīgs."

Vau! Pat ar visām savām problēmām, šis draugs īsu brīdi no skolnieka bija pārvērties par skolotāju, un es par studentu. Šo viedokli es nekad neaizmirsīšu, un tas būtiski iespaidoja manu pieeju, konsultējot, esot mentoram un virzot citus uz labāku dzīvi - pilnībā balstītu uz attiecībām ar Jēzu Kristu.

Kā ir ar jums? Vai varat attiecināt šādu situāciju uz sevi? Kas ir jūsu laimes vai nelaimīguma sajūtu avots? Vai tas ir atkarīgs no citiem cilvēkiem, īpaši no tiem, kuri neatbilst jūsu gaidām? Kā bija novērojis, mans slimais, tomēr gudrais draugs, cilvēki parasti nesasniedz to, ko mēs no viņiem sagaidām.

Bet, ja jūs esat iekrituši šajā slazdā, nejūtieties pārlieku slikti, jums ir daudz kompanjonu, tajā skaitā svarīgas personas no Bībeles. Apustuļu darbu 15. nodaļā mēs varam lasīt, kā Pāvils un Barnaba netiek galā ar Barnabas jauno radinieku Marku, sauktu arī par Jāni, kurš iepriekš nebija piedalījies misijas darbā. Pāvils bija nospriedis, ka Marks nav uzticības cienīgs un viņam nevajadzētu turpmāk piedalīties misijās. Skaidri redzams, ka Marks nebija piepildījis Pāvila gaidas.

Tomēr Barnaba jaunajā radiniekā saskatīja perspektīvu un ņēma Marku sev līdzi, un iedvesmoja ticības kalpošanā. Pēc vairākiem gadiem Pāvils nemin Barnabu, bet raksta savam protežē Timotejam: "Marku ņem un atved sev līdz, jo viņš man noderīgs kalpošanai!" (2. Timotejam 4:11). Un ne tikai tas, Marks tiek uzskatīts arī par Marka evanģēlija autoru.

Tas mums māca divas lietas: Pirmkārt, arī tad, kad cilvēki nepiepilda mūsu gaidas, tas nenozīmē, ka Dievs pie viņiem ir beidzis strādāt. Iespējams, mēs esam izdarījuši visu, ko varējām un Dievs viņu dzīvēs dos citus cilvēkus, kuri var palīdzēt. Un, otrkārt, mūsu gaidām jābūt vērstām nevis uz cilvēkiem, bet uz Dievu. Kā mums vēstīts Nehemijas 8:10 "...Un nebēdājieties, jo Tā Kunga prieks ir jūsu stiprais patvērums!"

@Kens Korkovs dzīvo Omahā, Nebraskā, ASV, kur viņš kalpo kā apgabala CBMC direktors. Šis teksts ar autora atļauju ir adaptēts no iknedēļas izdevuma "Fax of Life".


Jautājumi pārdomām/diskusijai:

1. Kāda ir jūsu atbilde uz jautājumu - vai esat bijuši neapmierināti ar kādu vai dusmīgi, jo nav piepildījušās jūsu gaidas? Aprakstiet tādu situāciju un kā jūs izturējāties.


2.  Vai atceraties kādu reizi, kad jūs nepiepildījāt kāda cita gaidīto? Kā jūs jutāties - slikti, vai arī vainojāt otru pusi, ka no jums pārāk daudz tiek gaidīts?

 

3. Vai piekrītat apgalvojumam, ka, ja mūsu laimes sajūta ir atkarīga no mūsu spējas likt citiem piepildīt mūsu gaidas, tad esam nolemti visu dzīvi justies nelaimīgi? Kāpēc jā vai nē?

 

4. Kādas ir jūsu domas par to, ka tā vietā lai gaidītu, ka citi būs mūsu laimes avots, "Un nebēdājieties, jo Tā Kunga prieks ir jūsu stiprais patvērums"?

 

Piezīme: Ja jums ir Bībele un jūs vēlaties lasīt vairāk par šo tēmu, lasiet :

Psalmi 100:1-5; Filipiešiem 1:3-11, 4:4,8-9; 1. Tesaloniķiešiem 1:2-3; 2. Tesaloniķiešiem 1:3-4.

 

Lai reģistrētos uz regulāru Pirmdienas mannas saņemšanu sūtiet pieteikumu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

CBMC – LATVIJA: Dainis Šmits, prezidents (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )

Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2014 / www.cbmc.lv

CBMC INTERNATIONAL: Jim Firnstahl, President

2850 N. Swan Road, Suite 160
▪ Tucson, Arizona 85712 ▪ U.S.A.

TEL.: 520-334-1114 ▪ E-MAIL: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Web site: www.cbmcint.org Please direct any requests or change of address to: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

 

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 26 jūlijs 2018 12:14
 

Nākošā tiešraide:

svētdien, plkst. 11:00

Tuvākie pasākumi

nav notikums

Apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 55 viesi 

mūs atrast

Platā iela 13, Ventspils, Latvija, LV-3601

Kancelejas darba laiki

T. 10.00-18.00 P.9.00-17.00

Iespēja ziedot

Tev ir iespēja piedalīties draudzes darbā, ziedojot tam savus finansu līdzekļus.

lasi vairāk