KAS JŪS ESAT, TŪRISTS VAI VĒSTNIEKS? PDF Drukāt E-pasts
Autors KAS JŪS ESAT, TŪRISTS VAI VĒSTNIEKS?   

Vairums no mums esam bijuši priecīgi ceļot uz citām pilsētām un pat zemēm. Neesmu ceļojis tik daudz kā citi cilvēki, bet esmu pateicīgs par iespēju apmeklēt kādu duci valstu. Kā tūristi varam apmeklēt vietas, par kurām esam tikai dzirdējuši citus runājam vai rādām fotogrāfijas.

Piemēram, spilgti atceros vairākas pilsētas Ungārijā. Tā kā mani vecvecāki tika emigrējuši no Ungārijas, bija ļoti interesanti redzēt "veco zemi" klātienē. Tāpat man ļoti patika Vācijas apmeklējums, tajā skaitā Gīzene, kurā esmu piedzimis. Nepārsteidza, ka neviens mani tur neatcerējās, jo kopš gada vecuma esmu ASV, bet bija ļoti aizraujoši nedaudz "parakņāties" personīgajā vēsturē.

Kā tūristiem apmeklējumi parasti nav ilgi, arī mūsu pieķeršanās vietai nav īpaši spēcīga. Atbraucot, mēs apskatām apkārtni, iespējams kaut ko nofotografējam, pagaršojam vietējos ēdienus un varbūt nopērkam dažus suvenīrus. Tad atgriežamies mājās. Pretstatā vēstniekam, kurš svešajā zemē uzturas ilgāku laiku, pārstāvot savu dzimto valsti. Viņam ir īpaša loma un atbildība, darbojoties saskaņā ar uzticētajām pilnvarām.

Es to pieminu tāpēc, ka Pāvila 2. vēstulē korintiešiem 5:20 ir izklāstīts visai izaicinošs Kristus sekotāju apraksts, kurš attiecināms arī uz darba vidi. Tur teikts: "Tā mēs nākam, Kristus sūtīti, un pamācām, it kā Dievs runātu caur mums." Man tas nozīmē, ka, vienalga, kur es būtu, vai savā birojā, konferenču zālē, pārdošanas sarunās, noslēdzot līgumu vai pat ceļojot, mana loma ir būt Jēzus vēstniekam, reprezentējot Viņu ikvienam, ko sastopu. Vienalga, vai kontaktēju ar vadītājiem, kolēģiem, klientiem vai piegādātājiem, es nepārstāvu tikai savu organizāciju, bet arī Jēzu Kristu, kā Viņa vēstnieks.

Būt vēstniekam nav pienākums, pret kuru var attiekties pavirši. Caur saviem darbiem, tāpat kā vārdiem, mēs citiem demonstrējam, ko tas nozīmē - būt vienam no Jēzus sekotājiem. Tā ir atbildība, kas atskurbina, kā teikts 2. vēstulē, Timotejam 4:5 : "Bet tu paliec skaidrā prātā visās lietās, paciet ļaunumu, dari evaņģēlista darbu, izpildi savu kalpošanu līdz galam" Tas ir rakstīts visiem, kuri apliecina "piedzimšanu no jauna" caur Kristu, kā Viņš saka Jāņa ev. 3:3. Tas neskan kā instrukcijas, kuras domātas vienkāršam "tūristam".

Bet ko praksē nozīmē būt Kristus vēstniekam? Daļēju atbildi mēs atrodam Pāvila 2. vēstules korintiešiem 5:20 otrajā daļā, kur teikts "Mēs lūdzam Kristus Vārdā: ļaujieties salīdzināties ar Dievu!" Ja mēs esam "apmierināti klienti", personas, kas pieredzējušas Dieva mieru, prieku, piedošanu, žēlsirdību, mīlestību un žēlastību caur Kristu, mums ir pienākums un atbildība dalīties tajā, ko esam guvuši ar citiem, lai arī viņi var to piedzīvot.

Vēl vairāk. Citā Bībeles pantā, mēs varam lasīt: "Jo mēs esam Dieva darba biedri, jūs esat Dieva aramais tīrums, Dieva celtne" (1. korintiešiem 3:9). Mēs strādājam, lai nopelnītu iztiku, izmantotu savas prasmes, talantus un dāvanas un piepildītu profesionālo aicinājumu. Tomēr mēs arī esam Dieva līdzstrādnieki, mums ir privilēģija strādāt kopā ar Viņu, īstenojot Viņa plānu un nolūkus šai pasaulei.

Kā Kristus vēstnieki, Viņš vēlas darboties caur mums, lai demonstrētu, ko nozīmē dzīvot atbilstoši Viņa principiem un bibliskajām patiesībām, kuras ikdienā mūs vada. Tas nav uzdevums priekš tūristiem!

@2018. Roberts Dž. Tamasi ir autors grāmatām Business at Its Best: Timeless Wisdom from Proverbs for Today’s Workplace; Tufting Legacies; un līdzautors, kopā ar David A. Stoddard, The Heart of Mentoring, un rediģējis daudzas citas t. sk. Mike Landry sarakstīto Advancing Through Adversity. Roberta tīkla lapa ir www.bobtamasy-readywriterink.com, un katru otro nedēļu publikācija blogā: www.bobtamasy.blogspot.com.

 

Jautājumi pārdomām/diskusijai:

1. Ko jums nozīmē termins "vēstnieks"? Kāda ir starpība - būt vēstniekam vai būt tūristam?

 

2.  Attiecībā pret katru jaunu darba dienu, vai varat sevi raksturot kā Kristus vēstnieku vai vairāk kā "tūristu"? Paskaidrojiet savu atbildi.

 

3. Kad Bībelē teikts, ka esam Kristus vēstnieki, ko, jūsuprāt, tas nozīmē praktiski? Kādi ir daži no izaicinājumiem vai šķēršļiem, lai šo lomu varētu izpildīt efektīvi?

 

4. Vai esat par sevi kādreiz domājis kā par Dieva līdzstrādnieku? Kāda ir atšķirība vai kāda varētu būt atšķirība, ja par sevi tā domājam?

 

Piezīme: Ja jums ir Bībele un jūs vēlaties lasīt vairāk par šo tēmu, lasiet :

Salamans mācītājs 12:13; 1. Korintiešiem 15:58; Efeziešiem 2:10; Kolosiešiem 3: 23; 2. Timotejam 3:16-17.

 

Lai reģistrētos uz regulāru Pirmdienas mannas saņemšanu sūtiet pieteikumu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

CBMC – LATVIJA: Dainis Šmits, prezidents (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )

Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2014 / www.cbmc.lv

CBMC INTERNATIONAL: Jim Firnstahl, President

2850 N. Swan Road, Suite 160
▪ Tucson, Arizona 85712 ▪ U.S.A.

TEL.: 520-334-1114 ▪ E-MAIL: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Web site: www.cbmcint.org Please direct any requests or change of address to: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

 

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 17 maijs 2018 21:53
 

Nākošā tiešraide:

svētdien, plkst. 11:00

Tuvākie pasākumi

Sv Jūn 16 @11:00 -
Dievkalpojums
Sv Jūn 23 @11:00 -
Dievkalpojums

Apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 178 viesi 

mūs atrast

Platā iela 13, Ventspils, Latvija, LV-3601

Kancelejas darba laiki

T. 10.00-18.00 P.9.00-17.00

Iespēja ziedot

Tev ir iespēja piedalīties draudzes darbā, ziedojot tam savus finansu līdzekļus.

lasi vairāk